2023/2024

Fyziklání online 2023

fyziklani2023Po prvý raz sa žiaci našej školy zúčastnili online tímovej súťaže v riešení fyzikálnych úloh Fyziklání online 2023, ktorú organizuje Karlova Univerzita v Prahe. Tento ročník sa uskutočnil v stredu 22. novembra 2023. Žiaci počas 3 hodín riešili náročné fyzikálne úlohy.

Družstvo našej školy v zložení Nina Zuzulová, Simona Krošláková, Tomáš Bujdák, Tomáč Matkovič a Matej Bednárik (všetci z II.D) obsadilo v silnej konkurencii výborné 53. miesto v kategórii C. Spomedzi družstiev zo Slovenska obsadili fantastické 3. miesto!!! V tejto kategórii súťažilo 263 družstiev a celkovo sa súťaže Fyziklání online 2023 zúčastnilo 1098 tímov zo 63 krajín sveta.

Všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy a tešíme sa na ďalšie úspechy v rôznych fyzikálnych súťažiach.
Kompletné výsledky

iBobor 2023

V novembri 2023 prebiehala online súťaž iBobor, ktorej sa zúčastnilo takmer 130 000 súťažiacich z celého Slovenska. Na súťaži, ktorej hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT), iniciovať v žiakoch využívanie IKT a posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní pri učení sa, nemohli chýbať ani študenti našej školy, ktorí dosiahli výborné výsledky.
Tu je zoznam úspešných riešiteľov vo všetkých kategóriách, ktorých sa naši žiaci zúčastnili
Celoslovenské štatistické vyhodnotenie
Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme!

ZENIT - krajské kolo

Dňa 23. novembra 2023 sa konalo krajské kolo súťaže ZENIT v programovaní, do ktorého zo školského kola postúpilo 8 našich študentov.

Najúspešnejší v kategórii B
Tomáš Bujdák z II.D sa umiestnil na krásnom 4. mieste.
Ide o veľmi dobré umiestnenie, nakoľko v tejto kategórii bol spomedzi 22 študentov len jeden úspešný riešiteľ.
Tomášovi blahoželáme a držíme palce v budúcom roku, kedy už bude patriť do kategórie A.

Najúspešnejší v kategórii A
Matúš Jánošík (IV.B) - 15. - 17. miesto
Martin Drlík (VIII.OG) - 19. miesto

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a ďakujeme za účasť a reprezentáciu školy!

Náboj Junior

naboj2023Náboj Junior je tímová súťaž pre starších žiakov 2. stupňa ZŠ a nižších ročníkov OG v matematike a fyzike. Úlohou každého tímu je počas 2 hodín vyriešiť čo najviac úloh. Tento rok sa konala súťaž opäť aj u nás, na našej škole. Súťaž sa konala 24. novembra 2023 v aule našej školy. Počet registrovaných tímov bol tento rok 24.

Našu školu reprezentovali dva tímy z III.OG v zložení:

1. tím: Ester Knižatová, Matej Kuruc, Matúš Kováč a Natália Vadrnová
2. tím: Adam Hetényi, Dávid Hubočáni, Miroslav Šupa a Matúš Eliaš

Prvý tím sa umiestnil na nádhernom 2. mieste v rámci 24 tímov zúčastnených na našom gymnáziu a v celoslovenskom rebríčku sa umiestnil na 41. mieste z 200 tímov. V medzinárodnom rebríčku sa umiestnili na 144. mieste.

Všetkým súťažiacim srdečne ďakujeme a držíme palce v ďalších súťažiach. Vidíme sa opäť o rok! :)

Za tohtoročnú organizáciu ďakujeme žiačke Sofii Petrovičovej zo VI.OG, pani profesorke Dane Palušovej a celej triede VI.OG, ktorá sa aktívne zapojila do priebehu súťaže.

Niekoľko fotografií zo súťaže

Prvenstvo pre Párovce

pingpongSpojená katolícka škola v Nitre hostila majstrovstvá okresu v pingpongu. Naši chlapci v konkurencii 21 mužstiev nenašli premožiteľa a jednoznačne dokázali, že patria k tým najlepším, čo budú chcieť potvrdiť aj na majstrovstvách kraja. Víťazný tím tvorili Matúš Burian a Tomáš Jankovič z V.OG, spolu s Richardom Petrovičom a Matúšom Kováčom z III.OG. Chlapci, skvelá práca!
Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!