2023/2024

SCRATCH CUP 2024

scratchcup2024Dňa 24. apríla 2024 sa konala súťaž v programovaní v jazyku Scratch, určená pre žiakov 5. až 9. ročníka ZŠ a žiakov prímy až kvarty osemročných gymnázií. V konkurencii 831 žiakov z celého Slovenska sa náš šikovný žiak Martin Korec zo IV.OG umiestnil na úžasnom 6. mieste (percentil 97,74).
Srdečne blahoželáme k dosiahnutému úspechu a ostatným súťažiacim ďakujeme za aktívnu účasť!

PYTHON CUP 2024

pythonDňa 24. apríla 2024 sa konala súťaž v programovaní v jazyku Python. Zúčastnilo sa jej aj niekoľko našich študentov, ktorí sa stali úspešnými riešiteľmi. V konkurencii takmer 600 žiakov z celého Slovenska sa najlepšie umiestnili Matúš Jánošík zo IV.B (19. miesto) a Peter Macák zo IV.C (24. miesto).
B
lahoželáme k dosiahnutému úspechu a ostatným súťažiacim ďakujeme za aktívnu účasť!

Majstrovstvá SR vo volejbale MIX SŠ

volejbal2024V dňoch 14. - 15. mája 2024 sa v Poprade uskutočnili Majstrovstvá SR vo volejbale MIX stredných škôl. Naši žiaci sa prebojovali medzi najlepšiu osmičku v SR a a po tesných prehrách v skupine zdolali v boji o 7. miesto Košice. Gratulujeme!

Zostava:
Natália Maťová (II.C), Lara Hačková (VI.OG), Lenka Ličková (II.B), Tatiana Kucková (IV.D), Maroš Jurík (IV.A), Adam Drlík (VI.OG), Matúš Mindek (VIII.OG), Matúš Gajdoš (II.D) a Nicolas Černák (I.C).

Fotogaléria

Jazykový kvet - CELOŠTÁTNE KOLO

jazyk kvet ckSrdečne gratulujeme nášmu študentovi Matúšovi Šintálovi zo IV.C, ktorý v tomto roku už po druhýkrát zožal úspech v súťaži Jazykový kvet, konkrétne v písaní poviedok v cudzom jazyku. So svojou poviedkou v ruskom jazyku sa umiestnil na 1. mieste v celoštátnom kole
Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

Viktória Veľká opäť úspešná

vikiLITVANa Medzinárodných majstrovstvách Litvy v športovom aerobiku v Kaunase sa cez víkend podarilo našej študentke Viktórii Veľkej (III.A) získať bronz v kategórii jednotlivkýň a zlato v kategórii trií spolu kolegyňami z reprezentácie.
Srdečne blahoželáme!

Dejepisná olympiáda – krajské kolo

dejepis olDňa 19. apríla 2024 sa naši traja postupujúci reprezentanti zúčastnili so svojimi projektovými prácami a odbornými vedomosťami z histórie krajského kola Dejepisnej olympiády v kategórii A, B. Všetci sa stali úspešnými riešiteľmi a počínali si naozaj statočne, o čom svedčí aj samotný výsledok:

Kategória A /regionálna história/:
Denis Nosák (VI.OG) – 2. miesto a postup do celoštátneho kola
Samuel Šimanský (I.A) – 4. miesto

Kategória B /migrácia – svet v pohybe/:
Richard Kajaba (VI.OG) – 2. miesto a postup do celoštátneho kola

Všetkým súťažiacim gratulujeme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a obom postupujúcim chlapcom držíme palce v celoštátnom kole!

Majstrovstva kraja vo volejbale MIX SŠ

volejbal kkV utorok 7. mája 2024 v Zlatých Moravciach naši žiaci opäť úspešne reprezentovali školu - porazili Zlaté Moravce, Šurany a vo finále Levice. Turnaj s prehľadom vyhrali a druhý rok po sebe sa prebojovali až na Majstrovstvá Slovenska vo volejbale MIX SŠ.

Srdečne blahoželáme!

Zostava: Jurík Maroš, Mindek Matúš, Benček Pavol, Černák Nicolas, Drlík Adam, Gajdoš Matúš, Chvostek Martin, Hačková Lara, Chrapková Ema, Kucková Tatiana, Ličková Lenka, Maťová Natália

Celoštátne kolo SOČ

V dňoch 24. - 26. apríla 2024 sa pod záštitou MŠVVaM SR, ŠIOV, SOŠ Veterinárna NR a SPU NR konal v Nitre 46. ročník celoštátnej prehliadky SOČ, na ktorom v sedemnástich vedeckých odboroch obhajovali svoje práce najlepší súťažiaci zo všetkých krajov.

V odbore 04 Biológia Damian Duchovič z III.B triedy úspešne obhájil prácu na tému Zlepšenie produkcie embryí v laboratórnych podmienkach a získal krásne piate miesto. Katedra zoológie a antropológie Fakulta prírodných vied a informatiky Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre zároveň udelila Damianovi Duchovičovi špeciálnu cenu za odbornú prácu.

V odbore 17 Pedagogika, psychológia, sociológia Oliver Petrovič zo IV.C triedy úspešne obhájil svoju prácu na tému Efekty spánku a športu na zdravie stredoškolákov a získal šieste miesto.

Našim mladým odborníkom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy! Fotogaléria

soc soc soc soc soc

Víťaž Karate Grand Prix Žilina

duchovic24Dňa 4. mája 2024 sa uskutočnila súťaž KARATE GRAND PRIX ŽILINA 2024. V kategórii kumite juniori do 68 kg sa na prvom mieste umiestnil náš Damian Duchovič z III.B.

K úspechu gratulujeme a držíme palce v ďalších súťažiach!

Geografická olympiáda - krajské kolo (kat. E a F)

geg olDňa 16. apríla.2024 sa konalo krajské kolo geografickej olympiády v kategóriách E a F.
Naši študenti si v ňom počínali výborne.
Silvia Kováčiková (II.OG) sa umiestnila na 8. mieste v kategórii F a Matúš Kováč (III.OG) obsadil veľmi pekné 6. miesto v kategórii E.

Gratulujeme a ďakujeme za peknú reprezentáciu našej školy!