2021/2022

IT v Nitre

itvnrV stredu 18. mája 2022 sa na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre uskutočnila programátorská súťaž IT < Nitre. Naše gymnázium reprezentovali Filip Bujdák (1.C), Lukáš Kubis a Oliver Petrovič (2.C), Martin Požgaj a Jakub Konc (VII.OG), ktorý s prehľadom opäť zvíťazil! Gratulujeme!
Kompletné výsledky

Na fotografii Juraj Konc a vedúci katedry informatiky UKF RNDr. Ján Skalka, PhD.

Geografická olympiáda - CELOŠTÁTNE KOLO

garlatyV dňoch 29. apríla - 1. mája 2022 sa v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo geografickej olympiády v kat. A, B a Z, do ktorého postúpili len dvaja najlepší z každého kraja. V kategórií A sa sem prebojoval aj náš študent Marek Garláty (VII.OG). Po náročnom vedomostnom teste, nasledovala obhajoba projektovej práce s názvom Stredná Amerika – región, ktorý spája aj rozdeľuje, ktorú si Marek obhájil a stal sa tak úspešným riešiteľom geografickej olympiády v celoštátnom kole!
Ide o úspech, z ktorého sa tešíme a srdečne blahoželáme.

Marek sa tiež zapojil do celoslovenskej súťaže Geografického korešpondenčného seminára GeoKoS 2021/22, prebiehajúcej počas celého školského roka, kde riešil náročné úlohy. V konečnom poradí obsadil skvelé 8. miesto. Ešte raz srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

SCRATCH CUP 2022

scratchDňa 27. apríla 2022 sa konala súťaž v programovaní v jazyku Scratch, určená pre žiakov 5. až 9. ročníka ZŠ a žiakov prímy až kvarty osemročných gymnázií. Zúčastnilo sa jej aj niekoľko našich žiakov. Najlepšie sa umiestnil Martin Korec z II.OG, ktorému sa v konkurencii 470(!) žiakov z celého Slovenska podarilo získať úžasné 8. miesto (percentil 98,48). V prvej stovke najlepších riešiteľov sa ešte umiestnili Lukáš Martiš (III.OG) a Adam Laluch (II.OG). Chlapcom srdečne blahoželáme k dosiahnutému úspechu a ostatným súťažiacim ďakujeme za aktívnu účasť!

SPARTAN RACE

spartanV Londýne sa uskutočnil prekážkový beh SPARTAN RACE, ktorého sa zúčastnil žiak nášho gymnázia Patrik Kyseľ zo IV.E. Preteky sa uskutočnili v dedine s názvom Henley-on-Themes v blízkosti Londýna. Trasa mala 22,5 km a 31 prekážok. Pretekov sa zúčastnilo 297 pretekárov.  Patrik sa umiestnil na 7. mieste v kategórii OPEN od 18 do 24 rokov s časom 4:07,31.
GRATULUJEME!

Dejepisná olympiáda – CELOŠTÁTNE KOLO (kat. A, B)

FotoV dňoch 5. – 7. mája 2022 sa v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo Dejepisnej olympiády v kat. A – B, do ktorého postupujú z každého kraja tí najúspešnejší prví dvaja súťažiaci. V kat. B sa sem za Nitriansky kraj prebojovala aj naša žiačka Tereza Brossmannová z I.D. Po náročnom vedomostnom teste z celého prierezu svetových i národných dejín a obhajobe jej projektovej práce s názvom Mária Bellová – prvá slovenská lekárka sa umiestnila ako úspešná riešiteľka na krásnom 5. mieste!
Z dosiahnutého výsledku sa tešíme a srdečne blahoželáme!!!

Mastrovstvá SR v karate

karate logoDňa 7. mája 2022 sa uskutočnili MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY JUNIOROV, DORASTENCOV A MLADŠÍCH DORASTENCOV za r. 2021 JEDNOTLIVCOV A DRUŽSTIEV, ktoré sa konali v Bratislave v NTC - Aréne. Zúčastnili sa ich viacerí študenti nášho gymnázia.
Natália Nádašdiová II.OG - 1. miesto v kategórii Kumite mladšie kadetky do 40 kg
Kristína Ilavská II.OG - 2. miesto v kategórii Kumite mladšie kadetky do 50 kg
Damian Duchovič I.B -
2. miesto v kategórii Kumite kadeti 14-15 rokov do 63 kg
Damian so svojím tímom vybojoval tiež zlatú medailu v kategórii Kumite družstvá kadeti 14-15 rokov.
Barbora Hlavačková VI.OG - 1. miesto v kategórii Kumite juniorky 16-17 rokov do 48 kg
Lucia Nová II.B - 3. miesto v kategórii Kumite juniorky 16-17 rokov do 59 kg
Ondrej Knížat VI.OG - 3. miesto v kategórii Kumite juniori 16-17 rokov nad 76 kg
Nina Mesárošová z III.D - 3. miesto v kategórii Kumite juniorky 16-17 rokov nad 59 kg
Srdečne blahoželáme!
Pozrite si niekoľko fotografií vo fotogalérii

Jazykový kvet 2022 - krajské finále

jazykovy kvet2022Dňa 6. mája 2022 sa v Nitre konalo krajské finále súťaže Jazykový Kvet 2022, na ktorom nás reprezentovali študentky Leyla Agnes Denkerová z II.OG (kategória prednes prózy v nemeckom jazyku) a Petra Baráthová zo IV.D (kategórie prednes prózy v nemeckom jazyku a prednes prózy v anglickom jazyku). Leyla mala tažkú konkurenciu, avšak podarilo sa jej vyhrať 1. miesto vo svojej kategórii, pričom porotkyne pochválili predovšetkým peknú výslovnosť a výber diela. Petra sa zo zdravotných dôvodov bohužiaľ nemohla prezenčne zúčastniť krajského finále, ale napriek tomu jej nahrávka obsadila 2. miesto v prednese v anglickom jazyku a 1. miesto v prednese v nemeckom jazyku. Obom našim študentkám gratulujeme a prajeme veľa šťastia v celoslovenskom kole, ktoré sa bude konať 10. júna v Nitre!

MO (kat. Z9) - krajské kolo

mo z9 2022Dňa 29. marca 2022 sa uskutočnilo krajské kolo Matematickej olympiády v kategórii Z9. Súťažili v ňom žiaci IV.OG a 9. ročníka ZŠ. Náš žiak Natan Lacsný z III.OG sa rozhodol, že si „zmeria“ svoje matematické vedomosti so staršími žiakmi o rok, a tak súťažil v tejto kategórii. Natan dosiahol vynikajúce výsledky. Vyhral nielen okresné kolo v tejto kategórii, ale aj krajské kolo. Spolu s ďalším žiakom dosiahli v krajskom kole rovnaký počet bodov a tak sa delia o 1. miesto.

Okresné kolo – kategória Z9
1. miesto: Natan Lacsný
Krajské kolo – kategória Z9
1.- 2. miesto: Natan Lacsný

Natanovi srdečne blahoželáme a prajeme mu, aby sa mu takto darilo aj v ďalších súťažiach!

MO (kat. Z8) - okresné kolo

mo2022Dňa 12. apríla 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády v kategórii Z8. Naši žiaci z III.OG v ňom dosiahli výborné výsledky a všetci sa stali úspešnými riešiteľmi okresného kola.
1. miesto: Natan Lacsný
2. miesto: Hana Strenková
4. - 6. miesto: Lukáš Martiš
7. miesto: Nina Blödyová
Všetkým im srdečne blahoželáme!

Majstri Slovenska

hokej2022Naši žiaci - Alex Mihalička II.C, Peter Valent I.A, Michal Sobotka I.A, Alan Lenďak I.A a Maroš Svitač II.B sa 1. mája 2022 so svojim hokejovým tímom dorastencov stali Majstrami Slovenska.
Srdečne blahoželáme!