2021/2022

Náboj Junior

Náboj Junior je medzinárodná matematicko-fyzikálna súťaž maximálne štvorčlenných tímov žiakov druhého stupňa základnej školy a osemročných gymnázií. Tento rok prebiehala 19. novembra 2021 v online podobe. Z našej školy sa jej zúčastnilo 6 tímov z tercie a kvarty. Počas 120 minút sa tímy snažili vyriešiť čo najviac úloh. Nešlo pritom o bezduchú aplikáciu postupov naučených zo školy - naopak, úlohy spravidla vyžadovali istú dávku invencie a dôvtipu. V konkurencii 944 súťažiacich tímov z Česka, Slovenska, Poľska a Francúzska sa tímom našej školy darilo nasledovne:

173. miesto: Natan Lacsný, Nina Blodyová, Lukáš Martiš, Leo Líška

329. miesto: Dominik Barta, Tomáš Tóth, Patrik Harvaník, Roman Pažma

369. miesto: Matúš Matejka, Adam Drlík, Dominik Ferenec

432. miesto: Samuel Hlavačka, Šimon Vernarec, Karol Billík, Pavol Krasko

499. miesto: Tamara Halvoníková, Natália Dzurillová, Lara Hačková, Sára Zvalová

734. miesto: Tomáš Jankovič, Matúš Burian, Tiendat Luong Duc, Jakub Korček

Decká, boli ste skvelé! Ďakujeme za reprezentáciu!

Fyzikálny náboj 2021

Dňa 5. novembra 2021 sa online formou uskutočnila súťaž družstiev v riešení fyzikálnych úloh s názvom Fyzikálny náboj.   

Seniorské družstvo v zložení Jakub Konc, Matej Bystrický, Adam Lopúch, Matúš Tóth a Filip Horváth (všetci zo VII.OG) obsadilo vo svojej kategórii v rámci Slovenska pekné 16. miesto  spomedzi 40 súťažných družstiev. 
Družstvo juniorov v zložení  Peter Macák II.C, Marek Lysičan II.C,  Andrej Mikuš II.C, Lukáš Kubis II.C  a Adam Bernát II.A obsadilo vo svojej kategórii 44. miesto spomedzi 47 družstiev.

Kompletné výsledky:
Seniori
Juniori

Všetkým študentom ďakujeme za reprezentáciu školy.

Úspech Damiana Duchoviča z I.B

karate00Dňa 9. októbra 2021 sa v chorvátskom meste Rijeka uskutočnil 20. ročník Karate Croatia Open s bohatou medzinárodnou účasťou. Súťažili reprezentanti z Maďarska, Talianska, Poľska, Ukrajiny, Chorvátska, Slovenska a ďalších krajín. Žiak Damian Duchovič z 1.B reprezentoval klub Šk karate Kachi Nitra a vybojoval bronzovú medailu v kategórii Kumite chlapci - 63Kg.
Damianovi srdečne blahoželáme a prajeme mnoho ďalších úspechov!

Veľký úspech Terezky Šillerovej z I.A

Dňa 9. októbra 2021 sa v Stredisku gymnastickych športov v Malinove konali Majstrovstvá Slovenska v modernej gymnastike za rok 2021. Majsterkou Slovenska sa stala Tereza Šillerová, žiačka 1.A, ktorá sa zároveň stala aj víťazkou Slovenského pohára v modernej gymnastike.
Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!
sillerova2 sillerova1

Strieborný a bronzový Daniel van Wyk z I.C

wyk02Medzinárodná federácia školského športu (ISF) usporiadala v dňoch 11. - 19. septembra 2021 po prvýkrát Medzinárodné školské majstrovstvá ISF WORLD SCHOOL SPORT GAMES U 15 v srbskom Belehrade, na ktorých sa zúčastnilo 36 krajín sveta. 1 326 športovcov vo veku 13 až 15 rokov súťažilo v 14 športových odvetviach a 172 disciplínach. Plaveckej časti podujatia sa zúčastnil Daniel van Wyk (1.C), ktorý vyplával striebro v disciplíne 400m polohové preteky a bol súčasťou bronzovej štafety 4 x 100m polohové preteky.
Danielovi srdečne blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov!