Letné prázdniny (29. jún 2024 - 1. september 2024)

letne beznapisov2020

Vidíme sa v pondelok 2. septembra 2024.

Novinky

 

Priateľské šachové partie

sach1Šachoví nadšenci z našej školy sa aj na konci školského roka stretli, aby si zahrali predprázdninové priateľské partie. Medzi ťahmi sa smiali a žartovali, ale pod povrchom sa každý sústredil na to, aby toho druhého prekonal. Učili sa jeden od druhého, spoznávali svoje silné a slabé stránky. Zabavili sa a užili si vzájomnú spoločnosť.

Fotogaléria

ENVIROaktivity 2023/24

enviroaktivityAj v uplynulom školskom roku sme environmentálnymi aktivitami:

  • pomáhali výrazne redukovať množstvo komunálneho odpadu, ktorý sa ukladá na skládky,
  • prispievali k čistejšiemu životnému prostrediu,
  • umožňovali opätovné využitie odpadov recykláciou,
  • šetrili surovinové zdroje,
  • prispievali k poklesu nákladov na zber a likvidáciu komunálneho odpadu,
  • zabezpečovali materiálové zhodnotenie odpadu.

Za spoluprácu všetkým ďakuje Mgr. Anna Adamíková, koordinátorka environmentálnej výchovy.

Prečítajte si viac o ENVIROaktivitách v školskom roku 2023/2024

Športové hry II. a III.OG

sportovedniDňa 21. júna 2024 sa na našom gymnáziu uskutočnil športový deň pe žiakov II.OG. a III.OG. Študenti súťažili v troch disciplínach – hod basketbalovou loptou do koša, futbalový turnaj a beh cez prekážky. Odmenou pre študentov boli diplomy a sladké maškrty. Cieľom nebolo zvíťaziť, ale odreagovať sa a zabaviť sa pohybom, čo sa aj podarilo. Poďakovanie patrí najmä učiteľke Z. Kardiánovej za organizačný chod športového dňa.
Pozrite si niekoľko fotografií

Párovce Pirates Rafting

raftingSkupina študentov z III.C sa v piatok 22. júna 2024 vydala na rafting. Výlet zorganizoval uciteľ anglictiny z Británie Sam Bennetts a Emma Floreková z III.C. Skupinu sprevádzala aj Španielka Alba Mateo. Stretli sa na železničnej stanici v Nitre a vlakom sa dostali do pokojného mesta Hlohovec. Nastupujú na plte na Váhu pri známych “Panských záhradách”. Rieka bola dosť rýchla a vysoká kvôli silnému dažďu, takže tam bolo málo perejí alebo kaskád. Vrcholom bol vodopád pod plynovým mostom v Dvornikách-Posadka. Oddychovali a opekali si klobásky pri Siladiciach, kde sa kúpali a sledovali krásne čajky. Výlet skončil v nádhernej Seredi neďaleko Kempingu Sereď. Následne sa autobusom vrátili do Hlohovca na občerstvenie a sledovanie futbalového zápasu Slovensko verzus Ukrajina.
Pozrite si krátke video z raftingu

Belasý motýľ

motyl02 motyl Dňa 14. júna 2024 sa na našej škole konala zbierka Belasý motýľ pre ľudí s nervovosvalovými ochoreniami. Naším dobrovoľníkom zo VII.OG triedy sa podarilo vyzbierať krásnu sumu 325,75 €. Výťažok zo zbierky bude použitý na nákup kompenzačných pomôcok vrátane dýchacích prístrojov a príslušenstva k nim pre detských aj dospelých pacientov na celom Slovensku.
Naším dobrovoľníkom a aj všetkým, ktorí prispeli veľmi pekne ďakujeme!

ŠTUDENTSKÝ PLES 2024

ples2024Dňa 26. apríla 2024 sa aula našej školy zmenila na tanečnú sálu Let´s Dance. Celý večer sa niesol v znamení skvelej tanečnej a hudobnej zábavy. Na študentov čakal bohatý program, vystúpenie školských kapiel, ale aj výborné jedlo. Na záver boli vyhlásení kráľ a kráľovná plesu, ktorých si študenti sami zvolili. Zlatým klincom večera bola bohatá tombola, ktorá mnohých potešila.

Pozrite si niekoľko fotografií
Video z plesu

Úspech na celoslovenskej súťaži kapiel Friendly Bandy

ROYAL QUESTION Naša študentka Leyla Denkerová (IV.OG) - zakladateľka, leaderka, gitaristka, čelistka a vokalistka kapely ROYAL QUESTION a Matej Khun (II.D), ktorý hrá v tejto kapele na lead gitare, sa zúčastnili celoslovenskej súťaže kapiel Friendly Bandy v Slovenskom Grobe a získali skvelé 2. miesto, teda strieborné pásmo.

Srdečne blahoželáme!


diplom friendly

Modrý gombík 2024

gombikDňa 16. mája 2024 sa na našej škole konala zbierka „Modrý gombík“ organizovaná celosvetovou organizáciou UNICEF. Naším dobrovoľníčkam z I.C sa podarilo vyzbierať krásnu sumu 211,80 €, ktorú sme vložili na účet UNICEF a následne bude použitá pre deti, ktoré žijú v krajinách, kde zúria vojny alebo ich ničia prírodné katastrofy.

Všetkým, ktorí prispeli veľmi pekne ďakujeme :-)

Pozvánka na študentský majáles

Pozvánka na študentský majáles organizovaný Tanečnou školou NEXUM nexum

Posledný májový piatok = večer plný zábavy a radosti z tanca

Prekvapenie: vystúpenia našich tanečníkov

Vstup: FREE

Podmienkou je prihlásenie na podujatie cez formulár kvôli kapacite sály.
Minimálny vek: 15 rokov
Prihlásením dieťaťa vyjadruje zákonný zástupca súhlas s účasťou na podujatí

Tento projekt realizuje Tanečná škola NEXUM s podporou Nitrianskej komunitnej nadácie!

Deň narcisov 2024

dennarcisovŽltý narcis je symbolom boja proti rakovine a každoročne si tento boj pripomíname Dňom narcisov, ktorý tento rok pripadol na štvrtok 18. apríla 2024.
S Ligou proti rakovine spolupracuje aj naša škola. Naši dobrovoľníci zo VII.OG zbierkovali nielen na pôde našej školy – 588,70 eur, ale aj v uliciach mesta, a celkovo sa im podarilo vyzbierať nádhernú sumu 2879,70 eur. Finančné prostriedky vyzbierané počas Dňa narcisov použije LPR na pokračovanie v realizácii overených a užitočných projektov, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.
Ďakujeme našim dobrovoľníkom, rovnako aj ostatným žiakom a zamestnancom školy, ktorí sa do zbierky zapojili a pomohli dobrej veci.
Fotogaléria

Mladí a iniciatívni...

spojeninavzdyDňa 24. apríla 2024 sme sa v rámci členstva v MAT-e (Mestský Akčný Tím) zúčastnili druhého ročníka konferencie o neformálnom vzdelávaní v Trnave. Názov konferencie v nás evokoval niečo pozitívne. Niečo čo by každého žiaka strednej školy oslovilo na prvý pohľad- konferencia s názvom „Dnes nie je škola“ bola však pravým opakom. Bola to „škola na jeden deň“, ktorú by sme odporúčali každému, kto sa chce posúvať vyššie, vypočuť si názor iných a debatovať i argumentovať s overenými faktami.

Každý z nás odchádzal domov nielen s novými kontaktmi a menovkami, ale aj s novými priateľstvami a s plnými hlavami nových vedomostí, vďaka ktorým sa budeme snažiť zlepšiť prostredie aj tu u nás, na našej škole. Tiež sme dostali veľké množstvo brožúr a letákov, z ktorých budeme môcť čerpať informácie a rady do budúcna a zároveň sme dostali knihu – Zuzana GránskaAko nestratiť deti v digitálnej dobe. Možno to znie ako kniha určená len rodičom, no v skutočnosti si z nej odnesie každý aspoň malé zrnko, ktoré bude v budúcnosti tvoriť obrovskú púšť, plnú vedomostí z milióna takýchto malých zrniek.

Ďakujeme za takúto možnosť a dúfame, že aj vďaka tejto príležitosti budeme môcť prispieť a participovať pri otázkach, týkajúcich sa práve týchto tém u nás na škole.

Sofia, Šimon a Jakub :) (2. ročník)

Viac o konferencii a prednáškach si prečítajte TU.

Workshop Easter eggs

eeDňa 22. marca 2024 sa uskutočnil v aule workshop Easter eggs pre II.OG, III.OG a IV.OG. Prvou disciplínou bolo vyfúknutie 6 vajíčok bez prasknutia a za čo najkratší čas. Potom začala hlavná časť workshopu, kde študenti kreatívne zdobili vajíčka. Mohli použiť rôzne techniky zdobenia: servítkovú metódu, maľovanie, lepenie bavlniek, techniku s voskom a kreslenie fixkami. Každý tím odovzdal 5-6 vajíčok, ktorým následne porota pridelila body. Po sčítaní všetkých bodov boli výsledky veľmi tesné. Na prvom mieste sa umiestnil tím zo IV.OG, ktorý bol ocenený medailami v podobe vajíčok a neskúšačikmi. Druhé a tretie miesto bolo ocenené striebornými a bronzovými medailami v podobe vajíčok a sladkou odmenou. Počas celého dňa vládla príjemná a súťaživá atmosféra, ktorú umocňovala hudba. 
Organizátorom tejto akcie bola žiačka III.B triedy Viktória Švecová s pomocou spolužiakov z III.B.
Fotogaléria

Čitateľský maratón

citajmesiTriedy I.OG a III.OG sa zapojili do 15. ročníka celoslovenského detského čitateľského maratónu „Čítajme si…2024”. Cieľom projektu bolo podnietiť záujem detí o čítanie. Žiaci si spoločne čítali ukážky z ich obľúbených kníh, tvorivo o nich diskutovali. Poukázali na výhody čítania - rozširovanie slovnej zásoby, vedomostí, rozvíjanie predstavivosti, empatie, osvojovanie si pravopisu a v neposlednom rade relaxovanie.

Pozrite si niekoľko fotografií

Zbierka detských kníh

knihyNaša šikovná študentka Michaela Zgurišová (III.D), ktorá zorganizovala zbierku detských kníh pre o. z. Podaj mi ruku, knihy odovzdala zakladateľke pani Alene Letkovej.

Všetkým Párovčanom veľmi pekne ďakujeme za pomoc a nádherné knihy!