Nové kritériá pre prijímanie žiakov

joinourschoolMilí rodičia a uchádzači,
prijímanie nových žiakov pre nasledujúci školský rok prebehne na základe týchto kritérií:

Kritériá pre prijímanie žiakov do tried 4-ročného štúdia
Kritériá pre prijímanie žiakov do triedy 8-ročného štúdia
Kritériá pre prijímanie žiakov do bilingválnej triedy
Viac informácií je zverejnených v časti Pre budúcich študentov -> Kritériá a výsledky prijímacieho konania

Ďakujeme za Váš záujem o štúdium na našom gymnáziu a držíme Vám palce,
aby sme Vás
v septembri privítali už ako Párovčanov :-)


Všetky info o štúdiu na našom gymnáziu, o prihláškach, prijímačkách, termínoch, spolu s ukážkami prijímacích testov a novými videami nájdete v našej mobilnej appke - stiahnite si ju tu: https://GymParNR.mojaapka.sk/install

Novinky

 

Majstrovstvá Európy v športovom aerobiku

velkaNaša študentka Viktória Veľká z III.A sa zúčastnila Majstrovstiev Európy v športovom aerobiku 2023 v Antalyi, v Turecku. Pri svojej premiére na ME v kategórii junioriek obsadila 23. miesto, a v kategórii juniorských trií sa spolu s kolegyňami z reprezentačného družstva umiestnili na 15. mieste.
Gratulujeme!
Pozrite si niekoľko fotografií

Vianočná pošta

certifikat mTriedy I.OG a II.OG sa rozhodli tento rok urobiť dobrý skutok a potešiť tým neznámych starkých :-)

Biela pastelka

biela pastellka2023 mBiela pastelka je nezisková organizácia poskytujúca pomoc nevidiacim a zrakovo znevýhodneným. Každý rok sa zo školy vyberie jedna trieda, ktorá má príležitosť vyjsť do mesta a tejto nadácii pomôcť vyzbierať čo najviac peňazí. Tento rok sme sa do tejto úlohy dostali my, III.B. A tak sme ráno 22. septembra 2023 vstali a vybrali sa na púť s názvom: Ako nájsť sídlo Bielej pastelky. No nebolo to vôbec ľahké. Keď sme už boli tam, úloha bola jednoduchá. Stačilo zobrať pastelky, pokladničku a vydať sa do mesta. Bol to rušný deň, no rozhodne stál za to. Pretože pomáhať iným, pomáha aj nám, a táto organizácia je toho dôkazom. Toto je len jeden z príkladov, ako sa dá pomôcť ľuďom, ktorí to v bežnom živote majú o čosi ťažšie. Nám sa podarilo počas tohto dňa vyzbierať 1574,44 eur a z toho 94,08 eur v našej škole, za čo vám všetkým srdečne ďakujeme.

Vyrezávanie tekvíc

tekvicaDňa 25. októbra 2023 sa uskutočnilo v aule kreatívne vyrezávanie tekvíc pre ročníky I.-IV.OG. Zúčastnilo sa 14 skupín z ktorých sme vybrali a ocenili 3 najlepšie. Počas vyrezávania vládla príjemná atmosféra a študenti si to užívali. Po dokončení tekvíc a obhajobe vo forme krátkych príbehov porota vybrala 3 najlepšie skupiny. 1. miesto a putovný pohár s neskúšačikmi získali Alzáci, 2. miesto a Teambuilding pre celú triedu vyhrali Barbies a 3. miesto obsadili Calabaza Monstruosa s plným košíkom sladkostí. No ani ostatní zúčastnení neobišli naprázdno. Odniesli si sladkú útechu. Organizátorom tejto akcie bola žiačka III.B triedy Viktória Švecová s pomocou J. Piknu, J.Kikelovej a spolužiakov z III.B.
Pozrite si niekoľko fotografií

BRAIN DRAIN

podcastyVypočujte si zaujímavý podcast o tzv. Brain drain – úniku mozgov i o ďalších otázkach, ktoré položili našej úspešnej študentke, víťazke olympiády kritického myslenia, Saške Strieškovej, ktorá začala od tohto roka študovať vo Walese.